Ponuka práce > Hlavný účtovník

Hlavný účtovník

Náplň práce

-Riadenie činnosti a zodpovednosť za oddelenie učtárne
-Zodpovednosť za kompletné vedenie účtovníctva so zameraním na dane a DPH (s dôrazom na medzinárodné obchody)
-Kalkulácie dane z príjmu PO, dane z motorových vozidiel
-Zodpovednosť a zastupovanie pri spracovaní daňového priznania DPH, kontrolného výkazu a súhrného výkazu
-Komunikácia s daňovým úradom, orgánmi štátnej správy, auditormi
-Mesačné kontroly účtov a zaúčtovaných dokladov
-Integračné transakcie – nastavenie mapovania, účtovania, kontrola
-Mesačná/ ročná závierka – zostavenie súvahy, výkazu ziskov a strát, poznámok
-Štatutárny audit – príprava podkladov a komunikácia s auditormi
-Komunikácia s ostatnými oddeleniami spoločnosti ohľadom kolobehu dokladov, zmeny nastavení ERP vplývajúce na účtovníctvo z dôvodu zmien procesov

Požiadavky

-Ukončené SŠ/VŠ – ekonomického zamerania
-Práca s PC /Excel, Word, Outlook/
-Prax s ERP systémom (modulové systémy)
-Znalosť AJ výhodou
-Prax minimálne 5-7 rokov na obdobnej pozícií vo výrobnej firme
-Znalosť daňových zákonov
-Znalosť zákona o DPH č. 222/2004 Z.z., ako aj Smernice č. 2006/112/ES
-Znalosť zákonov o dani z príjmu fyzických a právnických osôb
-Skúsenosti s riadením účtovného oddelenia
-Dôraz na dodržiavanie legislatívy : zákony o účtovníctve, DPH, daň z príjmu fyzických a právnických osôb, transakcie v rámci SR a EU
-Znalosť colného zákona
-100 % zodpovednosť a flexibilita

Informácie o pozícii

  • Grafton Recruitment SK
  • Prešov (Prešovský kraj)
  • Odvetvie: Bankovníctvo a finančné služby,
  • Plat: Od 2000 EUR do 2200 EUR
  • Typ pracovného pomeru: Plný úväzok
  • Benefity: -Benefity budú predstavené úspešnému kandidátovi na osobnom pohovore
  • Miesto pracoviska: Pre?ov